U povjerenju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt


You are not connected. Please login or register

Kako bi ste nazvali...

+2
Miss Wiseass
Jaunting Head
6 posters

Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1Kako bi ste nazvali... Empty Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 4:32 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Evo, Kristina, da nastavimo razgovor sa svima tu Very Happy

Topic opcenito o nazivanju, bilo sta: djece, ljubimca, stvari, sisa, genitalija, bakcila itd.

Zanimljivo mi je vidjeti dali ima simbolike u vašim nazivanja ili dali samo ima veze s time kako zvuči Very Happy

Znam da imena nisu ono što smo mi, da su samo pokazitelji prema onome čemu zapravo jesmo, ali pričajmo o stvaranju tih pokazitelja alien

Ajmo od najosnovijeg, hipotetska djeca(nije bitno dali ih želite ili ne; i Ž., ti reci kako biš nazvala slijedeću hipotetsku curicu Very Happy)

Ajd da ja počnem:

Da je dečko, Daniel James.
James mi je bio u điru već dugo vremena, mislio sam nastaviti/stvoriti tradiciju nazivanja muških prema članovima Metallice (iako jedino lijepo ime koje ostaje je Jason). Sada ne slušam Metallicu, ali James mi ostao kao lijepo ime. Daniel mi je odlično ime, pa sam ubacio i njega. Nek mali odluči sam kako bi da ga ljudi nazivaju Very Happy
Kao bonus, Daniel i James su dva jako zanimljiva likova iz LOSTa; ako bude završio kao genije fizičar ili kao conman, ja ga podupirem definitivno Very Happy

Da je cura, Aleksandra Sky.
Ne, ne po Kristini Very Happy Ali moguće da me ona sjetila da bi bilo super ime za nekog. Kada se sjetim riječi sky, sjetim se "The sky is the limit" ili da nebo(svemir) je puno divota i misterija. Aleksandra mi super zvuči a i močno je ime. Moja mala će prerezati čvor i osvojiti Aziju Very Happy

Evo vam jedan super site za istraživanje etimologija imena Very Happy
http://www.behindthename.com

Izgleda da Daniel znači "Bog je moj sudac" i da je hebrejski prorok... ako bude ateist, "Bog je moj sudac" može biti nešto vrlo pozitivno ili vrlo negativno Very Happy
Hahaha Vitas, izgleda da je James oblik imena Jacob hahaha
Alexandra: In Greek mythology this was a Mycenaean epithet of the goddess Hera sunny
Sky je na starom nordijskom jeziku oblak jeej

http://www.last.fm/user/EinarOv567

2Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 4:42 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Baš ne znam za drugu curicu, nisam nikad razmišljala... Btw, tvoj izbor imena mi je lijep, ali je tvoje ljepše od sve do jednoga.

Sina sam htjela nazvati Alex, ali je ona moja luda sestra imala vezu s jednim Alexom godinama, pa vjerovatno ne bih to odabrala, da ne bi ona poslije na sva usta kukala kako sam ja to namjerno da je provociram. Inače je sklona mene kriviti za sve, od toga što pada kiša, ptice ćurliču, pa do toga što se nije udala i što nema dijete, te za crne rupe u svim mogućim svemirima...

Teško je reći, kad nisu sva imena za naše podneblje. Neka jako lijepa glupo zvuče u kombinaciji s našim slavenskim prezimenima. Ono, naš susjed je Patrick Neo Milić... Jednostavno zvuči pretenciozno i nimalo lijepo. Ne znam, što vi mislite?

Pa mislim da mi je Balkanom izbor bio dosta ograničen.

Ime za malu je izabrao S., a uži izbor sam mu ipak ja podvalila. Embarassed

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

3Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 4:52 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

hahah Very Happy

TOMISLAV

Gender: Masculine

Usage: Croatian, Serbian

Other Scripts: Томислав (Serbian)
Probably derived from the Slavic element tomiti meaning "torture" combined with slav meaning "glory". This was the name of the first king of Croatia (10th century).

simpatično..

ja sam s imenima kao i moji starci.. moje dijete bi dugo moglo biti bez imena.. ime sam dobio negdje oko 3tj nakon rođenja Very Happy

i uvijek za ideju dobim neko glupo ime.. tako da bi moja djeca mogla završiti kao zapina..

ako ih baš budem htio kazniti.. nazvati ću ih vinko ili marinko.. ili ljerkica mintah hodak ako je žensko Very Happy

4Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 4:57 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Astrid i Daniel.

5Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:03 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Pa ono, Lars je lijepo ALI moje ime nije samo Lars, nego Lars Cristiano. Cristiano znači doslovno krščanin, i ja se baš ne sjetim onih pravih krščanina kad to kažeš, nego onaj veliki niz debila. Još, rimuje mi se s prezimenom (Rutigliano)

Tako da, sveukupno, Daniel James Rutigliano i Aleksandra Sky Rutigliano mi bolje zvuče od Cristiano Lars Rutigliano Very Happy

Evo, iz znatiželje, šta naša imena znače:

Kristina: Cognate of CHRISTINA, and a Bulgarian variant of HRISTINA.
-Christina: From Christiana, the Latin feminine form of CHRISTIAN. This was the name of an early, possibly legendary, saint who was tormented by her pagan father. It was also borne by a 17th-century Swedish queen and patron the arts who gave up her crown in order to become a Roman Catholic.

Ivan: Newer form of the old Slavic name Іѡаннъ (Ioannu), which was derived from Greek Ioannes (see JOHN). This was the name of six Russian rulers, including the 15th-century Ivan III the Great and 16th-century Ivan IV the Terrible, the first tsar of Russia. It was also borne by nine emperors of Bulgaria. Other notable bearers include the Russian author Ivan Turgenev (1818-1883), who wrote 'Fathers and Sons', and the Russian physiologist Ivan Pavlov (1849-1936), who is best known for his discovery of the conditioned reflex.
-John: English form of Iohannes, the Latin form of the Greek name Ιωαννης (Ioannes), itself derived from the Hebrew name יוֹחָנָן (Yochanan) meaning "YAHWEH is gracious". The name (in various spellings) has been borne by 21 popes and eight Byzantine emperors, as well as rulers of England, France, Sweden, Denmark, Poland, Portugal, Bulgaria, Russia and Hungary.

Ž.: tvoga imena nema Laughing ima tri bliža, kopaj ako očeš (ali mi se čine nepovezanim; bit će da si samo "alive" Very Happy)

@Fish: brijem da ti se sad još više sviđa ime hehe Very Happy Vidim da si već vidio

Damir: nema ni tvoje, najbliže je:
Deemer: From an English and Scottish surname meaning "judge", from Old English demere.
Donar: Ancient German cognate of Þórr (see THOR).

Denis: From Denys or Denis, the medieval French forms of DIONYSIUS. Saint Denis was a 3rd-century missionary to Gaul who was beheaded in Paris. He is credited with converting the Gauls to Christianity and is considered the patron saint of France.
-DIONYSIUS: je svetac koji se veže za DIONYSOS, a to je onaj bog Very Happy

Domagoj: isto nema u bazi

Lars: Scandinavian form of LAURENCE
-Laurence: From the Roman cognomen Laurentius, which meant "from Laurentum". Laurentum was a city in ancient Italy, its name probably deriving from Latin laurus "laurel". Saint Laurence was a 3rd-century deacon and martyr from Rome. According to tradition he was roasted alive on a gridiron because, when ordered to hand over the church's treasures, he presented the sick and poor. Due to the saint's popularity, the name came into general use in the Christian world (in various spellings). Vidio sam i negdje da je možda značilo "okrunjen lovorom", seksi Very Happy

http://www.last.fm/user/EinarOv567

6Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:07 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Moje ime je staroslavenska boginja plodnosti i proljeća, ima je u općim enciklopedijama. Kod Poljaka je to, recimo, Dzievana. Njoj su neplodne žene prinosile žrtve, molile joj se i palile svijeće da bi ostale trudne...

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

7Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:10 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

fishcrap (citat):

i uvijek za ideju dobim neko glupo ime.. tako da bi moja djeca mogla završiti kao zapina..

ako ih baš budem htio kazniti.. nazvati ću ih vinko ili marinko.. ili ljerkica mintah hodak ako je žensko Very Happy

Zappina djeca imaju zakon imena Very Happy

Neeeee ne budi zao, Mukoglorifikator Very Happy

@Domina: haha simpatično Very Happy Ti si ko božje gnojivo ili božji testis Very Happy Sprdam se

Dzievana me sjeti... Džezvana Laughing

http://www.last.fm/user/EinarOv567

8Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:12 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=060174&act=more

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

9Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:14 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Ah, otkad sam živa, slušam sprdnju na račun svog imena, niš' neobično. Šta se može... Barem sam uvijek i svugdje bila jedna i jedina. A meni se to sviđa.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

10Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 5:20 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

pitam ja majku sad.. ako zna što moje ime znači Very Happy ona hladno kao iz topa.. "mučiti" Very Happy moja majka je dolores Very Happy što je neš tipa tuga.. ili žalosna gospa Very Happy što neće biti čudno ako je za uzeti u obzir da su joj otac i sin mučitelji Very Happy
now it makes sence Very Happy

11Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 6:47 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Domina (citat):Ah, otkad sam živa, slušam sprdnju na račun svog imena, niš' neobično. Šta se može... Barem sam uvijek i svugdje bila jedna i jedina. A meni se to sviđa.

Iako sam se sprdao, nisam rekao da imaš loše ime Very Happy Meni se sviđa, i sviđa mi se to što se tebi sviđa Very Happy

@Fish: zakon Very Happy Dolore na talijanskom znači bol What a Face sense*

Moja je kopali švedski imenik, pa su joj Lars i Einar bili finalisti. Dagmar je isto bio blizu

http://www.last.fm/user/EinarOv567

12Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 6:49 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

A da mi je ime lijepo- nije. Ali je moje. Very Happy

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

13Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 10:11 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

sve sta ima veze sa Thorom, meni odgovara...
Neznam, nisam razmisljao kako bi ih nazvao... ne bavim se jos sa time, nije ni vazno kako ce se zvat, vazno da budu zdravi i pametni... recimo Boško ( poput Boška buhe) i Dževdžeta ( milo ime jelda? bounce )... zajebavam se ja... nemam neka imena u glavi trenutno... nije jos vrijeme za to

14Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Mon Feb 15, 2010 10:57 pm

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Ja bi sina nazvao Hadrijan, po rimskom caru naravno Smile

Prvo ime mi je Samael, ali ono je neprihvatljivo radi svoga znacenja hehe, to mi ime zvuci mocno, jedini razlog

Kci bi volio po nekoj bozici iz nordijske mitologije tipa Freja

Ovisi o tome sto zena bude htjela, ipak bi to trebao biti nekakav konsenzus Smile

15Kako bi ste nazvali... Empty Re: Kako bi ste nazvali... Tue Feb 16, 2010 12:44 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Luj XIV (citat):Ja bi sina nazvao Hadrijan, po rimskom caru naravno Smile

Prvo ime mi je Samael, ali ono je neprihvatljivo radi svoga znacenja hehe, to mi ime zvuci mocno, jedini razlog

Kci bi volio po nekoj bozici iz nordijske mitologije tipa Freja

Ovisi o tome sto zena bude htjela, ipak bi to trebao biti nekakav konsenzus Smile

Dobra imena Smile Mislim da bi ti dozvolili Samael (super ime btw), ako ne imaš Samuel (iako ne zvuči močno kao prošlo). Ja bi se jedino zabrinuo da mali ne postane zadrti black metalac hahah

http://www.last.fm/user/EinarOv567

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu