U povjerenju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt


You are not connected. Please login or register

Koliko smo samokritični?

+4
Aredhel
Luj XIV
Jaunting Head
Miss Wiseass
8 posters

Idi na stranicu : Previous  1, 2

Go down  Poruka [Stranica 2/2]

26Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Wed Feb 03, 2010 2:01 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

ne kažem ja uzalud da bi htio biti žena rado Very Happy inače mislim da sam samo androgin Very Happy valjda zato imam bespolnog isusa na avataru Very Happy

27Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Wed Feb 03, 2010 2:31 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Prije nego započnem što sam htjela, željela bih naglasiti da je ovaj forum smišljen kao nepristran, kao mjesto bez nametnute hijerarhije i za izmjenjivanje mišljenja i stjecanje novih (sa)znanja, a ne kao privatna prćija za međusobno podržavanje onih koji se inače druže i poštuju/vole. Pa tako ja recimo volim Kix, ali to ne znači da ću se nužno s njom složiti, niti da sam protiv nje ako se u nečem ne slažemo. Također ne znači ni da je moje mišljenje bolje/vrednije, samo da je moje.

A sad da kažem da isticanje vlastite inteligencije ne smatram vrlinom, već manom. O tome me Platon pišući o Sokratu ponešto naučio. Najpametniji ljudi obično sumnjaju u svoju inteligenciju i/ili uopće je ne ističu. I to su i moja, ne samo Sokratova iskustva s pametnim ljudima.

Da je moj IQ i OVOLIKI- a ja se svog slučajno ne trebam sramjeti- što sam ja u odnosu na Teslu? Ili Sokrata kojeg sam već spomenula, Platona, Aristotela i još beskrajnog niza genija? Ja sam NITKO i NIŠTA.

Ni glup čovjek ne misli da je glup, u tome se najviše i ogleda njegova glupost.

To isticanje pameti meni je uvijek neugodno za čuti/čitati. Čemu to? Što je jest takvo kakvo jest, ili jesi pametan ili nisi, to znaš ako znaš i čemu o tome govoriti, pa još i često?!

Uzmimo mog S. na primjer. To je čovjek kojem je i mjerljiva i nemjerljiva pamet na izrazito visokom nivou, pa on vječito gubi stvari, zaboravlja i uvijek je toliko skroman da to hebeno zadivljuje. Ne znači da nije samosvijestan ako o tome ne palamudi, jer niti je zbog isticanja pameti pametniji, niti zbog neisticanja gluplji i obrnuto..

I naši profesori na filozofiji, prof. Berčić npr.- kad ćeš njega čuti da priča o svojoj pameti? Nikad. A ima je da bi ju mogao poklanjati i još bi mu dovoljno ostalo.

Mislim da bi svima nama dobro došlo da malo naučimo ponešto o samosvijesti- od onih pametnijih od nas samih.

I o tome koliko sam glupa ili nisam bolje da govore drugi.



Domina: komentar modifikovan dana: Wed Feb 03, 2010 3:21 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

28Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Wed Feb 03, 2010 3:05 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

a prenapuhani ego i samovažnost su najveći neprijatelji napretka Very Happy čak je i na net.hr-u bio članak o tome kako narcisoidnim ljudima mozak slabije radi,čak mislim da su spomenuli i riječi bolest i retardiranost.. neš slično.. ne sjećam se više točno Very Happy

i jedno pitanje za sky.. Very Happy što je tako očito da sam žena u duši.. Very Happy? nije prvi put da sam čuo neš slično tome.. ali ne tako ekspresno Very Happy

29Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Wed Feb 03, 2010 6:00 pm

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Treba se sjetiti da su i Aleksandar veliki i njegov konjusar poslije smrti postali jednaki. Kaze nam to Marko Aurelije.

Ja mislim da je ista stvar i sa pameti Arrow

30Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 2:41 am

Stole

Stole
Bijeli pojas
Bijeli pojas

Ja sam izrazito samokritičan te jako strog prema sebi.

Analista sam i zamjećujem i previše za moj ukus. Puno informacija o stvarnosti vas može prilično deprimirati.

Spoznao sam sebe i spoznajem druge vrlo dobro. Gušen sam sa strane stereotipa današnjice. (Recimo radi jednog takvog stereotipiziranja unutar nesporazuma smo se ja i Kristina udaljili na neko vrijeme - ne kritiziram, dajem primjer!)

Spoznavajući sebe vidim sve svoje nedostatke. Priprost, neodgovoran. Kvalitete su tu, vrsne, ali danas zaboravljene.

Nisam rođen da bi se probijao, jer marim.

Nalazim se raščetvoren svojim suprotnostima (suprotnosti tijela, duše i prilagodbe).

Svjestan sam svojih gena i neke stvari pokušavam ispraviti.

Svjestan sam svojih vrlina, ali nedostaje mi potvrda društva za neke stvari. Težim prihvaćenosti.ž

Zahvaljujući kaosu u glavi ovdje sam primoran stati Smile

Usput... da napomenem. Kako se divim ženama kao što je Kristina i da ju poštujem odavde do baranje.

31Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 2:48 am

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Biti priprost nije mana, bar po meni Smile

Analizirat sve i svašta je i pozitivno, ali se slažem da postoji stvar poput pretjerivanja (pošto nije točna znanost)

Pa, po logici, ako imaš ljude sebi bliske, prihvaćen si Smile Ako si pokazao sve što jesi i dalje imaš sebi nekog blizu, ne biš se trebao osječati usamljeno Very Happy

http://www.last.fm/user/EinarOv567

32Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 3:09 am

Stole

Stole
Bijeli pojas
Bijeli pojas

Oh imam ja prijatelja jako puno.
No malo je ljudi na razini, volio bi se okružiti takvim ljudima.

Gdje je nestao velebni ljudski rod? Very Happy

33Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 12:55 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Stole (citat):Oh imam ja prijatelja jako puno.
No malo je ljudi na razini, volio bi se okružiti takvim ljudima.

Gdje je nestao velebni ljudski rod? Very Happy

Oh razumijem. Imam dovoljno ljudi s kojim sam dobar, ali nedovoljno njih koji su na razini, one s kojim se baš osječam blizak (sjebano je ako se ne razumijete večinski, ako niste na sličnoj valnoj duljini)

E, da. Kako to da čovjek koji teži apsurdu teži biti i prihvaćen? Si našao neku ekipicu apsurdista pa se pokušavaš uklopiti ili nema veze s time? Very Happy

PS: nadam se da ovo ne shvačaš kao neke diskretne napade, ja sam jako znatiželjan čovjek, ne napadam ljude koji to ne zaslužuju Very Happy (osim ako se sprdam)

http://www.last.fm/user/EinarOv567

34Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 4:06 pm

Stole

Stole
Bijeli pojas
Bijeli pojas

Ma ne brini... pokakim ti se ja na tvoj napad i jako me je teško razjariti. (no, once you do... oh well...)

Što se tiče prihvaćenosti... ja sam toliki car da ti mogu sve što mi padne na pamet Razz

Šala, no ipak sam samo čovjek i ispunjavaju me neke stvari koje su drugima svakodnevica, meni još ne.

Što se tiče velebnog ljudskog roda, ljudi su zaboravili na neke osnovne vrijednosti i ono što je u koncu bitno u životu. Živi se od danas do sutra i prati svoju guzicu.
Odista, to je tako od vijeka vijekova, no mislim da je ipak vrijeme da poraste malo ta biljka ljudskoga roda.

A ne da od nas rade pivo ili štajaznam ( root beer Very Happy )

35Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 4:07 pm

Stole

Stole
Bijeli pojas
Bijeli pojas

I da... možda će vam se ovo činiti čudno, ali smatram da je pripadnost nekoj subkulturi prilično ograničavajuća stvar. Ja šetam od ekipe do ekipe Smile

36Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 4:14 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Same here. Very Happy

S jedne strane to ti daje slobodu, ali s druge moraš naviknuti da nikad nigdje uistinu ne pripadaš. A nije to uvijek lako podnijeti.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

37Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 4:16 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

na to mi se lakše naviknuti nego na pitanja tipa "zašto ti nisi svrstan nigdje" Very Happy

suptilno izraženo pitanje koje inače glasi.. zašto ti nisi normalan kao i drugi Very Happy

makar me majka pitala oba Very Happy

38Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 4:27 pm

Stole

Stole
Bijeli pojas
Bijeli pojas

Lady Lukara (citat):Same here. Very Happy

S jedne strane to ti daje slobodu, ali s druge moraš naviknuti da nikad nigdje uistinu ne pripadaš. A nije to uvijek lako podnijeti.

Jeste, pripadati grupi i postići da ljudi "pripadaju" odnosno migriraju tebi je sasvim druga stvar. Druga stavka ftw

39Koliko smo samokritični? - Page 2 Empty Re: Koliko smo samokritični? Tue Mar 23, 2010 6:49 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Nisu ni ljudi s kojima se ja družim istog tipa, ali definitivno mi je najugodnije sa bistrijim, osobama otvorenijeg uma i/ili zajebantima Very Happy (iako imam neke normalne osobe oko sebe s kojima sam dobar)

http://www.last.fm/user/EinarOv567

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 2/2]

Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu