U povjerenju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt


You are not connected. Please login or register

TV Series & Animated Series

+3
Rusty
Tyra
Jaunting Head
7 posters

Idi na stranicu : Previous  1, 2

Go down  Poruka [Stranica 2/2]

26TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed Apr 07, 2010 5:37 pm

Tyra

Tyra
Admin
Admin

Jaunting Head (citat):
Uvijek tražim dobre nove stvari, a to sa serijama i baš nije lako, još manje sa anime (i mange)

meni je zapravo puno lakse naci dobre stvari medju anime serijama. ona top lista koju sam linkala je vrlo, vrlo dobra. kad izbacis trakavice tipa one piece, naruto i slicne, ostaju dobre stvari. ostaje ti samo da odaberes zanrove koji ti se svidjaju ili da vidis je li premisa price nesto sto bi ti se moglo svidjeti.

JH (citat):
LOST
-Zašto mi se sviđa: Zato jer je serija pametnija od bilo koga ovdje Very Happy. Odlična analiza i evolucija tonu likova, nepredvidljiva i fascinantna priča, vrhunski misterij, bogata mitologija, etc. Daleko meni najdraza serija (a i prica u bilo kojem mediju)

serija ne moze biti pametnija Smile to sto je uvijek nekoliko koraka ispred tebe, pa to je normalno, posebice ako se radi o misteriji. price funkcioniraju tako da su ispred tebe i da ih ne mozes predvidjeti, ako mozes onda je prica lose osmisljena i stereotipna.

meni se cesto dogodi da se, kada citam neku knjigu, divim inteligenciji autora koja se moze vidjeti i kroz strukturu price, i kroz ideje i kroz dijaloge likova. ali to je on osmislio, prica se u njegovoj glavi razvila i on je na to potrosio jako puno vremena, normalno da ce takvo sto biti ispred tebe. tako da ne mozes nikada reci da je prica inteligentnija od citatelja/gledatelja. zapravo pogresno je i reci da je u takvom slucaju autor inteligentniji od citatelja. jednostavno, to se ne moze povezivati.

a dexter ima vrlo zanimljivu premisu, i predstavlja pravo osvjezenje u svijetu krimi serija. meni je mrvicu premorbidna, ali da je dobra, dobra je Smile iako cula sam da u kasnijim sezonama dexter radi neke stvari/greskice koje su vrlo out-of-character

@stole - lol, morala sam guglati da saznam cija je to pjesma. miso kovac Laughing no vrlo prikladno Smile

27TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed Apr 07, 2010 10:28 pm

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Nisam bio bas doslovan, jer da jesam, moram misliti da serija ima vlastiti autonomni um Very Happy

Tuč ću te sirovom ribom, zbog toga što si nazvala OP trakavicom opak

Sve što Dexter napravi u kasnijim sezonam nije out of character, nego dio njegovo razvoja kao lik. On se mijenja kroz cijelu seriju, tako i njegove akcije i reakcije. Bar po meni Smile

Slijedeće serije koje kanim opisat su House, Arrested Development, Breaking Bad i Chuck. Ako ste to već gledali, recite, da ne pišem bezveze Very Happy

http://www.last.fm/user/EinarOv567

28TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed Apr 07, 2010 11:59 pm

Tyra

Tyra
Admin
Admin

Jaunting Head (citat):Nisam bio bas doslovan, jer da jesam, moram misliti da serija ima vlastiti autonomni um Very Happy

ma znam, ali izraz je toliko pogresan da me bode u mozak XD

JH (citat):Tuč ću te sirovom ribom, zbog toga što si nazvala OP trakavicom opak

ali kad kao anime je! nije bitno je li nesto dobro ili ne, ako ima preko 440 epizoda trakavica je koju ce vecina ljudi izbjegavati jer ce oduzeti previse vremena. a i sam si rekao da poslije 200 ep ide na lose Razz nemoj mi reci da bi si skinuo i gledao neki anime koji ima preko 400 epizoda, posebice znajuci da bar 1/3 cine filleri. meni ne bi palo na pamet, skinula bih mangu.

btw stavila sam ga kao primjer jer je negdje visoko na toj listi i kao takav mi je ostao u sjecanju. ne sumnjam da je manga odlicna, i nemoj to nikako shvacati kao komentar na mangu. da utena ima vise od recimo 150 epizoda i nju bih nazvala trakavicom.

JH (citat):
Slijedeće serije koje kanim opisat su House, Arrested Development, Breaking Bad i Chuck. Ako ste to već gledali, recite, da ne pišem bezveze Very Happy

chuck je super, vrlo vrlo zabavan i glavni je lik genijalan Smile a mislim da housea svi znaju Smile

btw sjetila sam se necega, talijani su prije puno godina napravili parodiju na NGE, evanghelion, stavili su svoj audio na prvu epizodu i jos neke scene iz drugih, ne sjecam se vise dobro, bilo je to davno. uglavnom evo ima je na youtube-u
https://www.youtube.com/watch?v=S-DIr-oQIgU

29TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 12:04 am

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

neznam jesam li ja jedini kojem se sere od hausa Very Happy,jesam li Very Happy?

30TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 12:18 am

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Stvar je u tome da svaka inteligentna serija imaju svoje twistove, ali uvijek se bar 20-30 posto toga da predvidjet (bar ja, valjda jer sam vidio vec tonu twistova Smile), dok LOST je sasvim druga prica... U Lostu razmisljas kakav je svaki moguci odgovor, zamislis si jedno 5 opcija, i na kraju bude 11.-a. Rijetko šta se da predvidit, a ono što se predvidi, to pisci namjerno hintaju

Pa dobro, nije bas 1/3 filler, iako ima dobar broj kompletnih filler epizoda + hrpu filler scena da stane jedan chapter u jednu ep. Ustvari, možda i 1/3 i nije toliko pogrešna procjena Laughing. Ugl i dalje gledam, valjda zato jer sam znatiželjan uvijek da vidim kako će (canon) ispast u animaciji.

House je super, nikako da dojadi sa svojom filozofijom, humorom i dramom Very Happy Samo da ju ne razvuku previše. Ima već 6 sezona i zabojim se uvijek da će ponestat bez novih tema za obradit, iako su talentirani pisci.

PS: ko je gledao prvu ep. 6. sezone? Šta nije bila prejebena? :

@Fish: zašto ti se sere? Nije da je glupa serija, ala Grey's Anatomy ili ER Very Happy

http://www.last.fm/user/EinarOv567

31TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 12:50 am

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

nene.. serija je ok Very Happy samo me lik hausa nervira Very Happy prvo mi je bio genijalan Very Happy onda sam ga zamrzio pa mi je postao iritantan užasno Very Happy sada sam bliži ravnodušnosti Very Happy prije sam i mogao definirati zašto,ali nisam dugo gledao seriju pa se ne sjećam baš što me točno mučilo Very Happy

32TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 9:10 am

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

fishcrap (citat):nene.. serija je ok Very Happy samo me lik hausa nervira Very Happy prvo mi je bio genijalan Very Happy onda sam ga zamrzio pa mi je postao iritantan užasno Very Happy sada sam bliži ravnodušnosti Very Happy prije sam i mogao definirati zašto,ali nisam dugo gledao seriju pa se ne sjećam baš što me točno mučilo Very Happy

Slažem se u potpunosti. Sve je uvijek na istu foru, kao da gledaš uvijek istu epizodu, samo drugu bolest, naravno, neizlječivu do 10 min. pred kraj. I taj njegov sarkazam je prerastao u verbalni sadizam sam sebi svrsishodan, pa ne gledam već sezonama. A i inače nisam ljubitelj serija uopće. Ne vjerujem da bi me ijedna zadivila kao vas 'Lost', pa preferiram dokumentarne serije, uglavnom s područja forenzike.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

33TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 9:30 am

Rusty

Rusty
Žuti pojas
Žuti pojas

cini mi se da sam pogledao jednu ili dio jedne epizode house-a, ali mi se nije dopalo...djeluje mi isforsiran i predvidljivo...

Miss Wiseass (citat):
Slažem se u potpunosti. Sve je uvijek na istu foru, kao da gledaš uvijek istu epizodu, samo drugu bolest, naravno, neizlječivu do 10 min. pred kraj. I taj njegov sarkazam je prerastao u verbalni sadizam sam sebi svrsishodan, pa ne gledam već sezonama. A i inače nisam ljubitelj serija uopće. Ne vjerujem da bi me ijedna zadivila kao vas 'Lost', pa preferiram dokumentarne serije, uglavnom s područja forenzike.

nadam se da ovim ne aludiras na CSI lol!

http://www.last.fm/user/RustyD1

34TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 10:23 am

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Rusty (citat):cini mi se da sam pogledao jednu ili dio jedne epizode house-a, ali mi se nije dopalo...djeluje mi isforsiran i predvidljivo...

Miss Wiseass (citat):
Slažem se u potpunosti. Sve je uvijek na istu foru, kao da gledaš uvijek istu epizodu, samo drugu bolest, naravno, neizlječivu do 10 min. pred kraj. I taj njegov sarkazam je prerastao u verbalni sadizam sam sebi svrsishodan, pa ne gledam već sezonama. A i inače nisam ljubitelj serija uopće. Ne vjerujem da bi me ijedna zadivila kao vas 'Lost', pa preferiram dokumentarne serije, uglavnom s područja forenzike.

nadam se da ovim ne aludiras na CSI lol!

Ne dao bog. Very Happy
Mislila sam isključivo na dokumentarne. Najviše volim one na Discoveriju, o najvećim ubojicama našeg doba, idu srijedom u večernjim satima, onda
Medicinske detektive, Autopsiju, Kriminalističke priče, Moć, povlastice i pravdu, Dokaz br. 1. i sl. Sve to gledam na Zone Reality. Doduše, sad su reprize i u zadnje vrijeme briju nešto po glupim hounted houses, ali bit će tih serija opet.

i National Geographic je imao sjajnu seriju dokumentaraca o najstrožim svjetskim zatvorima.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

35TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Apr 08, 2010 10:37 am

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Inače sam ovih dana na SW opet, gledam sve unatrag, od episode I nadalje Very Happy i onda vrtim scene s Anakinom i Amidalom, iako ih već sve znam napamet.
Kao pravi aspargičar, ja tako svakih nekoliko mjeseci, jer me vraćaju u psihičku ravnotežu, a i nemam svoje primjerke Star Treka, inače bi i njih učila napamet. Very Happy

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

36TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Tue Apr 13, 2010 5:04 pm

Tyra

Tyra
Admin
Admin

Jucer sam zavrsila gledati Death Note, hvala Stoletu sto me sjetio na to Smile Uglavnom odlican prvi arc, osrednji drugi, vrlo dobar treci sa izvrsnom zadnjom epizodom. Da Ryuk nije shinigami zeljela bih ga za peta Very Happy

Imam nekih zamjerki no nisu bitne, ono zbog cega ovo uopce spominjem je vrlo zanimljiva premisa - shinigami odnosno bogovi smrti ubijaju ljude tako da u svoju malu crnu biljeznicu "Death note" napisu ime osobe, nakon cega ce ta osoba umrijeti od srcanog udara. Moguce je i specificirati nacin smrti nakon imena. Uglavnom jedan takav shinigami baci svoju biljeznicu u ljudski svijet da ubije dosadu, i biljeznica dodje u ruke najbriljantnijem uceniku koji svaki dan slusa o strahotama koje se dogadjaju u svijetu i opcenito je razocaran svijetom koji trune. I tako on odluci uzeti stvari u svoje ruke i pocne ubijati sve najgore i najokrutnije kriminalce kako bi stvorio bolji svijet, a pritom ga policija lovi kao masovnog ubojicu.

Razmisljala sam sto bih ja ucinila da mi padne pod ruke takvo sto, i zakljucila sam da bas i nisam 100% sigurna da bih bila svetica (recimo ono u TEDu s voltazom znam da ne bih ucinila ni pod razno). Dovoljno je da pomislim na neke vrste kriminalaca npr. pedofile koji siluju pa ubijaju malu djecu, i ne mogu si pomoci a da ne mislim kako takvi ljudi zaista ne zasluzuju da zive. No opet, ucinis li takvo sto, i sam postajes ubojica, i po definiciji si u istoj kategoriji kao i oni. Negdje pred kraj jedan lik kaze glavnom liku "Normalan covjek bi isprobao jednom, dvaput, osjecao bi se krivim i ne bi ju vise upotrebljavao, ti si obican masovni ubojica". Ja bas i nisam sigurna da bi mi bilo ne znam kako zao, niti da bih se osjecala ne znam kako krivom, ne znam...Sto vi mislite?

37TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Fri Apr 16, 2010 10:54 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

za vas,forumske ljubitelje anemae anemije i sl Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=0CirgVj8Baw

38TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Mon Apr 26, 2010 5:17 pm

Tyra

Tyra
Admin
Admin

Miss Wiseass (citat):
i National Geographic je imao sjajnu seriju dokumentaraca o najstrožim svjetskim zatvorima.

Ako imas natgeo koji ima reklame na madjarskom, imas svakog ponedjeljka emisiju o najokrutnijim americkim zatvorima u 20h, repriza je u 23h.

http://mojtv.hr/kanal/tv-program/48/national-geographic.aspx

A da ne riskiram da opet ne dobijes pm, evo ovdje - danas je u 21.25 na hrt1 dokumentarac "Znanost o znanstvenoj fantastici" Smile

(mojtv.hr rocks Smile)

39TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Mon Apr 26, 2010 9:17 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

SJETIO SAM SE!!!

neznam dal sam naveo di,al ugl dvije serije koje su ostavile daleko najsnažniji utisak na mene Very Happy

black addder i državnik novog kova..

bolje od svih lostova i mengi i čega več ne Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=LoisXhmC7F0

40TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed May 26, 2010 12:21 am

Tyra

Tyra
Admin
Admin

black adder I love you

najjaca shakespeare parodija ikada
https://www.youtube.com/watch?v=IwbB6B0cQs4 Very Happy

pitanje za one koji su pratili lost, sto mislite o seriji sad kad je zavrsila, i naravno posebice kraju? ja sam si spojlala dijelove ali i nije da su bili neki zestoki/iznenadjujuci spojleri. procitala sam puno recenzija svih sezona, komentara po forumima kroz jedan duzi period nakon sto su JH i jos neki ljudi toliko nahvalili seriju, i moj dojam je da serija pati od NGE sindroma, tj. autori su napravili nesto vrlo pretenciozno (i angsty?), ubacili religiozne i sf elemente, ubacili xyz referenci na sve moguce i nemoguce cime su zadrzavali i privlacili publiku, znajuci da ljudi uvijek u svemu traze neki visi smisao, i toliko se u tome svemu zapetljali da vise nisu znali kako se otpetljati. cini mi se i da je kraj vrlo americki srcedrapateljan? a navodno su gledatelji nakon pilot epizode iznijeli teoriju koju su autori pobili, a koja je na kraju ispala poprilicno tocna.

bottom line, je li lost kao cjelina vrijedan gubljenja toliko sati? jer ipak je to preko 100 epizoda...

41TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed May 26, 2010 9:34 pm

Rusty

Rusty
Žuti pojas
Žuti pojas

nisam gledao niti jednu epizodu, ali 100 epizoda nije nesto puno...jednu, dvije dnevno i eventualno koju vise preko vikenda i brzo se to pogleda.

recimo ja serije volim gledati dok jedem...uvijek pogledam nes preko neta...novo, starno, stogod...

http://www.last.fm/user/RustyD1

42TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Wed Jun 02, 2010 1:16 am

Tyra

Tyra
Admin
Admin

Rusty (citat):nisam gledao niti jednu epizodu, ali 100 epizoda nije nesto puno...jednu, dvije dnevno i eventualno koju vise preko vikenda i brzo se to pogleda.

recimo ja serije volim gledati dok jedem...uvijek pogledam nes preko neta...novo, starno, stogod...

Smile ja skoro pa uvijek isto nesto radim dok jedem, ili citam nesto ili gledam Smile

a znam da kad tako gledas nije strasno, ali radije cu slobodno vrijeme potrositi gledajuci nesto dobro (ili citajuci) nego nesto lose, a jedna sam od onih ljudi koji kad pocnu nesto moraju to i zavrsiti. tako da osim ako je *zaista* prelose nastaviti cu gledati samo da saznam sto ce biti dalje iako mi se ne svidja ili me zivcira Rolling Eyes. lost se koliko sam shvatila bolesno igra sa navlacenjem na iducu epizodu - too much suspense. volim pametne serije, no ako se lost na kraju svodi samo na dramaticnu american-style sapunjaru sa fantasticnim elementima i referencama koje su same sebi svrha kako bi se to malo zacinilo, onda mi se ne isplati trositi vrijeme...znam kompliciram Razz a vidjeti cu...

43TV Series & Animated Series - Page 2 Empty Re: TV Series & Animated Series Thu Jun 03, 2010 10:11 pm

fishcrap

fishcrap
Zeleni pojas
Zeleni pojas

http://basicinstructions.net/basic-instructions/2010/5/19/how-to-discuss-lost.html

opet mene forum ne voli.. niš ne mogu postat Sad

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 2/2]

Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu