U povjerenju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt


You are not connected. Please login or register

Televizija

5 posters

Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1Televizija Empty Televizija Mon Feb 08, 2010 5:43 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Imamo MAX TV već nekih godinu i pol. Radila je dobro do prije cca mjesec dana, onda se počela gasiti... pa su nam iz Telecoma najprije zamijenili router (nešto tipa modema, za internet, TV i telefon), al' opet se gasila,...pa smo dobili i novi receiver i daljinski i... sad je još gore. Barem 5 puta dnevno moramo ju resetirati i to nas izluđuje (jer traje to 10- ak minuta, pa vi zamislite- nema šanse da se odgleda cijeli film da ne rikne, to ti je za plakat'.) Sve kontam da je problem u našoj TV, jer smo mi zakleti antikonzumeristi, a ova hebena nova digitalna tehnologija je prejaka za naš 12 godina stari Samsung... pa smo prisiljeni kupiti novi TV. Mad Mad Mad

Sviđa nam se jedan Haierov LCD, pa bih da pitam dečke, jel' to dobar izbor ili bolje neka druga marka? Znam da su im klime prehebene, ali o televizorima zbilja ne znam ništa, a nisam našla ni na internetu.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

2Televizija Empty Re: Televizija Mon Feb 08, 2010 7:26 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

heh, to za max tv nije nista novo, ja sam vidio i cuo svasta o njima, mada ga nemam doma, al ce mi brzo stic opti tv, koji je po meni mozda i isto sranje. Sad dal ti je to do tv-a, nebi bas rekao, iako ima i koju godinu za televiziju.
max tv ti ide preko tel linije i cesto zna stekat, pa se resetira. To moze bit i radi centrale, lose parice, cesto znaju oni u t-comu prckat, pa nesto zeznu, a i nevrijeme. jesu li ti probali resetirat vezu?
Sta se tice te marke tv-a, nisam se susreo do sada sa njima pa ti ne mogu nista rec za njih.

ps. sta se mene tice, meni je Samsung jedan od boljih marki. I Izbjegavaj Sony

3Televizija Empty Re: Televizija Mon Feb 08, 2010 7:52 pm

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

ja imam Max tv vec jedno oko godinu dana, ako se ne varam. Imao sam slicnih problema kao i ti, ali televizor mi je flat totalno nov. Mislim da je to radi veze, jednostavno nekad mi se srusi veza internetska i onda se povuce max tv

4Televizija Empty Re: Televizija Mon Feb 08, 2010 8:48 pm

Rusty

Rusty
Žuti pojas
Žuti pojas

slozio bi se da to nema veze s televizijom, jer bi se u tom slucaju televizija gasila ili nes...na t-scum se veliki broj ljudi zali i ima slicne probleme koji se razvijaju u lijepe mesnate trakavice. promijenit ce ti sve 100 puta, ali rijetko kad ce rjesiti problem jer im nije ni na kraju pameti istarziti razlog problema...

osim ranije-navedenih mogucnosti...moguce je da je i linija preopterecena, tj da se u medjuvremeno prikopcalo jos nekoliko suseda, a ovi koliko znam bas i ne brinu o tome.

a za haier nisam znao da ni da postoji Very Happy

http://www.last.fm/user/RustyD1

5Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 5:20 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Ja nemam niš od tih modernih max i sličnih televizija, čak ni satelitski program. Moji starci nikad nisu nabavili ništa od toga, jer smo malo siroti oduvijek, pa da ne bacaju pare kad ima važnijih stvari.

Kad sam bila dijete, bilo mi je žao što i ja nemam tehniku doma kao i druga djeca. Prvi video rekorder smo nabavili 1998., a DVD player dan-danas nemamo (ok, nedavno je nona kupila TV s ugrađenim playerom zbog tog digitalnog signala šta su uveli pa sad imamo, ali da nije bilo toga, još ga ne bismo imali). Komp sam dobila najviše zato što se pokazalo da je za školovanje neminovan. I moram priznati da mi ništa od toga svega jako ne fali i da me čak ni moj nesposobni, stari, spori komp ne nervira koliko bi svaku normalnu osobu nervirao. Moj život je lijep i bez sve te tehnike i novih ludih programa. Imam knjige i imam kino s platnom i surroundom koji se ne može postići kod kuće Smile

6Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 7:43 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Baš super, onda nećemo kupovati novu TV. cheers

Možemo, ali nećemo.

Jer ja ne patim od novog, skupog, modernog i sličnog tome. Velike TV i veliki auti su za one s malim pimpekima, a što se žena tiče- što plića glava, to skuplja šminka i obleka. Baš sam isključiva i mislim tako, makar me svi tu popljuvali. Very Happy

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

7Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 7:46 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

ma jebem ja sve to... ja sam bio naj zadovoljniji dok sam gledao normalno program, bez ovih kerefeka sa dvb-t om. juvijek taj ebeni komercijalizam

8Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 7:47 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

the magnificent one (citat):ma jebem ja sve to... ja sam bio naj zadovoljniji dok sam gledao normalno program, bez ovih kerefeka sa dvb-t om. juvijek taj ebeni komercijalizam


Upravo tako!

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

9Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 7:51 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

ma daj... moji su izabrali opti tv, bolje to nego max, pa sad imam zajebancije po kuci, moram selit adsl u drugu prostoriju, provuc mrezni kabel po sobi, starci mi samo posao nabijaju... jebo ih digitalni signal

10Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 8:11 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Domina (citat):Baš super, onda nećemo kupovati novu TV. cheers

Možemo, ali nećemo.

Jer ja ne patim od novog, skupog, modernog i sličnog tome. Velike TV i veliki auti su za one s malim pimpekima, a što se žena tiče- što plića glava, to skuplja šminka i obleka. Baš sam isključiva i mislim tako, makar me svi tu popljuvali. Very Happy

Uglavnom je tako. Nekada nije bilo, jer nekad ako si kupio skup komad bilo čega, uglavnom te nadživio i ostao tvojoj djeci kao nov. Kvaliteta proizvodnje je bila takva, cijena je imala opravdanje. Danas je sve šrot, stoga ne razumijem preseravanje, kad će ionako za godinu-dvije bit za smeće šta god kupio i koliko god para dao. Onda je pametnije utrošiti manje, a uložiti ostatak u nešto pametnije.

Opet, s druge strane, ja sam slaba na parfeme, a nisam ujedno i plitka. Tako da ne treba generalizirati.

I voljela bih recimo jednom imati kućno kino, s velikim TV-om i surroundom, ne zato da susjedu mogu pokazati kako veliki TV imam, nego zato što volim doživjeti filmove u svoj punini, uvući se maksimalno u njih kad ih gledam, a ne ih samo gledati na škatulici onako za usput. Kino je savršeno za to, ali čovjek ne može u kinu ostaviti cijelu plaću, pa je kućno kino ekonomična stvar za ljubitelje filma. Nije svaka sklonost materijalnom isprazna sama po sebi. Ilitiga, kantovskim riječima: materijalno se ne smije tretirati kao svrha, nego kao sredstvo albino

11Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 8:16 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Sky Walker (citat): svaka sklonost materijalnom isprazna sama po sebi. Ilitiga, kantovskim riječima: materijalno se ne smije tretirati kao svrha, nego kao sredstvo

slazem se...

12Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 8:56 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Je, ali kapitalizam i njegov bratić konzumerizam uglavnom i ne nude nešto ružno i nepotrebno, jel' tako? Naravno da se s napretkom tehnologije neke stvari nameću kao nužne- uzmimo za primjer već spomenutu digitalnu televiziju.
To uopće ne znači da su te stvarinužne, jer smo do jučer sasvim normalno živjeli i bez njih, odnosno bez nje.

Što ti, Sky, kažeš za kućno kino, netko će reći za svoj veliki i udoban auto ili preveliku kuću i bazen... Baš godi npr. kad je toplo s balkona se frknuti u posve čistu vodu sobne temperature, zar ne? Sad ja karikiram, ali razumijemo se.

Sve to guzi godi, poanta je da mozak kontorolira guzu, ne guza njega. Mi smo ti koji odlučujemo do koje mjere dopuštamo da konzumerizam ulazi u naš život. Možemo to pravdati ovako ili onako, ali to ne mijenja na stvari. I to što nisi plitka meni je utoliko i gora stvar. Mislim, tvoj novac, tvoj problem, ali ja neću promijeniti stav. Sasvim je nepotrebno krcati stvari, jer se život od njih ne sastoji.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

13Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 9:06 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Domina (citat):Je, ali kapitalizam i njegov bratić konzumerizam uglavnom i ne nude nešto ružno i nepotrebno, jel' tako? Naravno da se s napretkom tehnologije neke stvari nameću kao nužne- uzmimo za primjer već spomenutu digitalnu televiziju.
To uopće ne znači da su te stvarinužne, jer smo do jučer sasvim normalno živjeli i bez njih, odnosno bez nje.

Što ti, Sky, kažeš za kućno kino, netko će reći za svoj veliki i udoban auto ili preveliku kuću i bazen... Baš godi npr. kad je toplo s balkona se frknuti u posve čistu vodu sobne temperature, zar ne? Sad ja karikiram, ali razumijemo se.

Sve to guzi godi, poanta je da mozak kontorolira guzu, ne guza njega. Mi smo ti koji odlučujemo do koje mjere dopuštamo da konzumerizam ulazi u naš život. Možemo to pravdati ovako ili onako, ali to ne mijenja na stvari. I to što nisi plitka meni je utoliko i gora stvar. Mislim, tvoj novac, tvoj problem, ali ja neću promijeniti stav. Sasvim je nepotrebno krcati stvari, jer se život od njih ne sastoji.

Ne sastoji se, međutim, gdje je granica toga što je pozitivno kupovati?
Kupovati knjige? Da. Kupovati filmove, stripove? Da ili ne? Ja kažem "da" za svaku materijalnu stvar koja će ostati kao baština budućim generacijama, ako ništa drugo, koja će jednom služiti kao muzejski izložak i u budućnosti služiti u svrhu proučavanja nekadašnjeg načina života. Jer predmeti su oduvijek činili život čovjeka, to se ne da izbjeći. Može se samo postići da ih čovjek ponovno sam izrađuje, a ne kupuje gotove u trgovini.

14Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 9:08 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Naravno, knjige, školovanje, putovanja... Evo, Sergej i ja ćemo za 10 godina braka (to je za 3 godine) u Damanhur. To su, po meni, pametno uložene pare.

Puno bolje nego u novi TV.

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

15Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 9:34 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Domina (citat):Naravno, knjige, školovanje, putovanja... Evo, Sergej i ja ćemo za 10 godina braka (to je za 3 godine) u Damanhur. To su, po meni, pametno uložene pare.

Puno bolje nego u novi TV.

bome... puno bolji izbor. Tv traje 10ak god, najnoviji jos i manje, ali zato lijepa sjecanja zauvijek Smile

16Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 9:37 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

the magnificent one (citat):
Domina (citat):Naravno, knjige, školovanje, putovanja... Evo, Sergej i ja ćemo za 10 godina braka (to je za 3 godine) u Damanhur. To su, po meni, pametno uložene pare.

Puno bolje nego u novi TV.

bome... puno bolji izbor. Tv traje 10ak god, najnoviji jos i manje, ali zato lijepa sjecanja zauvijek Smile


Aj, kako si to lijepo napisao! cheers cheers cheers

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

17Televizija Empty Re: Televizija Tue Feb 09, 2010 10:50 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):bome... puno bolji izbor. Tv traje 10ak god, najnoviji jos i manje, ali zato lijepa sjecanja zauvijek Smile

I love you

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu