U povjerenju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt


You are not connected. Please login or register

Filozofija zivota

+5
Sartrum
degenerik
Miss Wiseass
Rusty
Luj XIV
9 posters

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Poruka [Stranica 4/7]

76Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 10:47 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Domina (citat):A što se tiče Židova- to što je netko bolji ne daje ti ama baš nikakvu osnovu da ga mrziš, a još manje da ga nastojiš svim mogućim i nemogućim silama uništiti. Ako išta, netko uspješniji treba ti biti uzor za postajati bolji.

Yup, i ja se 100% slažem s time. Zato mi i nije jasna sva ta mržnja prema Židovima, koju, btw, nisu Nijemci jedini pokazivali. Posvuda se Židove u najmanju ruku nije voljelo, sve dok nije došlo do holokausta, pa su ljudima srca malčice brže zakucala i umovi se malo rastrijeznili.

Nijemci su jedini na čelu svoje države imali luđaka i fanatika kojemu su dopustili da ih zavede. A ljude koji su dreku, kao što su svi bili nakon Velike gospodarske krize, bili oni Zapadnoeuropljani ili Balkanci, doista nije teško zavesti.

Drugo je što ti i ja razmišljamo trezveno. Ali mi smo u manjini. Mislim da i dan-danas (ok, možda više ne, ali početkom milenija sigurno) previše ljudi vjeruje (tj. vjerovalo je) u "rat protiv terorizma". Samo pravi izbor riječi je potreban, ništa više.

77Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 10:53 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):al opet ne objasnjavas ono sta sam ja rekao...
kao sta si prethodno napisala za Darija, jel to znaci da bi ti radije zadrzala svoj krivi stav da znas da je netko drugi u pravu?
"bit pametan je super a mudar predivno"...

Ne, ne, ako znam da je netko drugi u pravu, tj. ako mi da dovoljno dobre argumente za svoj stav koji će pokopati moje argumente, onda ok, prihvaćam tvoj stav i odbacujem svoj. Ti meni takve argumente nisi dao, nego si rekao: "Kako ne vidiš da svi drugi misle drukčije od tebe, šta ti to govori?"
To mi govori samo da svi drugi misle drugačije od mene, a ne ZAŠTO misle drugačije od mene. Kad netko odgovori na moje ZAŠTO, i taj odgovor bude držao vodu, onda ću prihvatiti suprotno mišljenje od svoga.

78Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 10:58 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

makar i ti priznala da je netko drugi u pravu, i tvoj odgovor ne moze bit krivi...ja to samo nazivam tvrdoglavoscu XD

79Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:06 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Sky Walker (citat):
Domina (citat):A što se tiče Židova- to što je netko bolji ne daje ti ama baš nikakvu osnovu da ga mrziš, a još manje da ga nastojiš svim mogućim i nemogućim silama uništiti. Ako išta, netko uspješniji treba ti biti uzor za postajati bolji.

Yup, i ja se 100% slažem s time. Zato mi i nije jasna sva ta mržnja prema Židovima, koju, btw, nisu Nijemci jedini pokazivali. Posvuda se Židove u najmanju ruku nije voljelo, sve dok nije došlo do holokausta, pa su ljudima srca malčice brže zakucala i umovi se malo rastrijeznili.

Nijemci su jedini na čelu svoje države imali luđaka i fanatika kojemu su dopustili da ih zavede. A ljude koji su dreku, kao što su svi bili nakon Velike gospodarske krize, bili oni Zapadnoeuropljani ili Balkanci, doista nije teško zavesti.

Drugo je što ti i ja razmišljamo trezveno. Ali mi smo u manjini. Mislim da i dan-danas (ok, možda više ne, ali početkom milenija sigurno) previše ljudi vjeruje (tj. vjerovalo je) u "rat protiv terorizma". Samo pravi izbor riječi je potreban, ništa više.

Nažalost, moram ti reći da je taj prokleti antisemitizam najviše posljedica krivih interpretacija Svetih Pisama. Samo je to preduga tema da bih je ovdje obrazlagala. Od Starog Zavjeta, gdje židovski proroci, poput Jeremije i Izaije opominju svoj narod za razne opačine i proriču mu zlu sudbinu (pa si je i Hitler umišljao da samo izvršava biblijska proročanstva), pa do Novog Zavjeta u kojem su ubili Isusa (također Židova, al' ko pita)- mnogi su stavci izvrtani da bi se opravdala najobičnija zavist, jer su Židovi redovito pametni i stoga uspješni i utjecajni ljudi...

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

80Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:08 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):makar i ti priznala da je netko drugi u pravu, i tvoj odgovor ne moze bit krivi...ja to samo nazivam tvrdoglavoscu XD

Joooooj, to se naziva "relativizam": svi su u pravu svatko sa svog stanovišta!

A gledaj to i ovako: kad smo mi bili mali, Pluton je bio planet Sunčevog sustava. Onda op, došli neki drugi znanstvenici i rekli: MA NIJE! I sad kao službeno nije, a ovi se još uvijek kolju u privatnim krugovima jel je ili nije.... Sve je do toga kako većina prihvati, a još uvijek se ne zna tko je od njih u pravu. Tako i ova naša tematika, ista stvar. Ni Eskima ne možeš uvjeriti da ne bi trebao ostavljati starog da se smrzne na zimi, ali ne zato što je tvrdoglav, nego zato što živi na skroz drukčijim temeljima od tebe. Pa pusti ga brate, ako je stari tako sretan, ako je on tako sretan - ja ne vidim gdje je problem da se stari Eskim smrzne? cyclops

81Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:11 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

pa ovisi koliko ti je stalo do tog starog slabovidnog eskima, zar bi ga ti pustila da se zabije u iglu i smijala mu se jer je corav, ili bi mu pomogla da uvidi prepreku?

82Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:16 pm

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

To su kulturološke razlike. Svejedno su neke objektivno prihvatljive, neke ne. U jednom afričkom plemenu se ženama u pubertetu na živo odstranjuje klitoris, da ne bi uživale u seksu, jer je užitak za ženu sramota. Jesu li one sretne zbog toga, pitam te ja?

Ti nisi Eskim, Kix, ne vidim ja tebe tako. Niti se slažem da je većina u pravu, pa da je to siguran znak da je neko mišljenje pogrešno. Svi bitniji pomaci u povijesti dogodili su se zato jer su se neki pojedinci usudili razmišljati drugačije od većine tj. izvan matrice. Samo ti pili svoje, mene to motivira na razmišljanje. cheers

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

83Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:18 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):pa ovisi koliko ti je stalo do tog starog slabovidnog eskima, zar bi ga ti pustila da se zabije u iglu i smijala mu se jer je corav, ili bi mu pomogla da uvidi prepreku?

Ne bih smatrala da je slabovidan in the first place, niti mu se smijala. Poštivala bih njegov izbor, jer ne mislim da je ispravno samo onaj način života i ustroj društva kakav ima zapadna civilizacija. Meni ni kanibalizam kod nekih primitivnih plemena nije šokantan. Ono, hvala lijepa, ne bih da pojedete baš mene ako ne morate, ali kužim zašto jedete ljude i dobar vam tek Smile

84Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:21 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

kako eskiviras, he-he...
a kako pak kanibalizam moze bit prihvatljiv?

85Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:28 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Domina (citat):To su kulturološke razlike. Svejedno su neke objektivno prihvatljive, neke ne. U jednom afričkom plemenu se ženama u pubertetu na živo odstranjuje klitoris, da ne bi uživale u seksu, jer je užitak za ženu sramota. Jesu li one sretne zbog toga, pitam te ja?

Ti nisi Eskim, Kix, ne vidim ja tebe tako. Niti se slažem da je većina u pravu, pa da je to siguran znak da je neko mišljenje pogrešno. Svi bitniji pomaci u povijesti dogodili su se zato jer su se neki pojedinci usudili razmišljati drugačije od većine tj. izvan matrice. Samo ti pili svoje, mene to motivira na razmišljanje. cheers

Pa to i ja kažem, na temelju čega bilo tko od vas može tvrditi da je moje mišljenje pogrešno? Možete mi samo reći: "Gle, moje životno iskustvo mi kaže da nisi baš u pravu" - kao što mi ti kažeš, i to je sasvim u redu. Ali i dalje tvoje životno iskustvo ne kroji opća pravila, nego tvoja pravila, kao što će moje moja itd.

Ja ne vjerujem da su te afričke žene sretne zbog toga, ali ne može nitko od nas uvjeriti tog Afrikanca u to da je ta žena također vrijedno ljudsko biće koje zaslužuje uživati u seksu baš kao i on. Mogu im to objasniti najbolje što znam i umijem, ali oni će smatrati da baljezgam gluposti i neistine, jer drugo ne poznaju. Čitav sustav je drugačiji od našeg, čak i same te žene vjerojatno misle da tako mora biti. I naše šukunbake su mislile da je ženino mjesto pod muškarcem. Ali sustav se mijenja iznutra, a ne izvana. Možeš mu samo ponuditi svježu ideju koja bi ga mogla potaknuti na promjene i ostaviti ju da visi tu negdje na vidjelu, ali ne možeš ju ugurati u sustav, jer od toga nema rezultata, samo svađe i rat. To vrijedi za svaki sustav, moralni, društveni, vjerski, osobni....

86Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:34 pm

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Ja mislim da Nijemci i Britanci uopce nisu hladni ljudi. Odnosno, mozda i jesu, na osnovu slike koje smo mi stvorili o njima. Ja mislim da sjever europe zahvaca zestoka globalizacija i amerikanizacija. Volio bi posjetiti sve zemlje, ali nikada ne bi otisao sa ovog seljackog mjesta zivjet negdje drugdje.

Mentalitet tih ljudi ti se moze svidjeti na prvu ruku, ali doc gore i zivjeti... mislim da bi se vratila u Hrvatsku i otisla na narodnjake samo da se osjetis zivom. Ne znam koliko sam objektivan, ali po mom osobnom iskustvu: sto sjevernije, IsuseKristeToNisuLjudiToSuRoboti. Very Happy

A sto se tice te razlike izmedju prakse i teorije. Ono o cemu sam ja govorio kao filozofiji zivota, to nije nesto sto covjek prihvati i onda ceka zivotna iskusenja i testira teoriju. To je zivot sam, dakle nema buducnosti, samo sadasnjost Question

87Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:34 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):kako eskiviras, he-he...
a kako pak kanibalizam moze bit prihvatljiv?

Pa eto, meni nije prihvatljiv, ali mi je shvatljiv. Na temelju čega da ja tom čovjeku što ritualno jede ljude kažem da mu to nije u redu? Mogu mu samo reći: "Ali to je nehumano, nemoj to radit, pokopaj čovjeka, to ti je normalno." I on će me gledat ko da nisam normalna, jer je njemu to skroz u redu i ima mu smisla i smatra to humanijim i logičnijim od moje ideje da zakopam čovjeka u zemlju. I ne možeš mu objasniti, niti on tebi, jer ste dva različita svijeta. Kao vazemaljac i Zemljanin, samo unutar istog planeta.

88Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:40 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

oke, al opet to povlaci cijeli set drugih pitanja za koje me tako puca puc-puc nesto

89Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:42 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

al je ne kazem da je to samo moje misljenje, pa sad je tupim po tome i forsiram da ga ti usvojis. nego pokusavam dokucit ako i sama priznas da je netko u pravu, ne prihvatis to nego i dalje postupis po svome i kazes da je i tvoj u pravu, mada znas da to ne drzi vodu... oke, pustimo eskima da se smrzne, pa kad se unesvijesti ga uneses na toplo... tongue

90Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:43 pm

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Vidis ja ponekad isto razmisljam logicno. Mogu reci da sam dosta upucen u znanost, jako puno. Imam neku opcu sliku svijeta, znanstvene paradigme.

I moram priznat da nama ljudima fale bogovi... bogovi ljubavi, bogovi prirode, bogovi srece, bogovi sretnog trenutka, svaki planinski potocic ima svoju nimfu, satiri trce po sumi, sve je cirkularno i u skladu sa prirodom, nasom majkom. Ekologija je nesto sto se podrazumijeva, zivot u skladu sa prirodom, istrazivanje svemira poput male djece. Znate to je samo ideja, zelim reci da fali maste ovome svijetu, ljepote, nekoga impulsa.

A ja sam SIGURAN da svi ljudi u sebi imaju tu bozansku iskru, koja je pokopana jadna brižna. Samo ceka svoje proljece.

Ja ne znam, al svoj zivot cu prozivjeti kao caroliju, magiju. Koliko god ja znao o svemiru, stari bogovi se u meni bude.

sunny

91Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:43 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

Luj XIV (citat):Ja mislim da Nijemci i Britanci uopce nisu hladni ljudi. Odnosno, mozda i jesu, na osnovu slike koje smo mi stvorili o njima. Ja mislim da sjever europe zahvaca zestoka globalizacija i amerikanizacija. Volio bi posjetiti sve zemlje, ali nikada ne bi otisao sa ovog seljackog mjesta zivjet negdje drugdje.

Mentalitet tih ljudi ti se moze svidjeti na prvu ruku, ali doc gore i zivjeti... mislim da bi se vratila u Hrvatsku i otisla na narodnjake samo da se osjetis zivom. Ne znam koliko sam objektivan, ali po mom osobnom iskustvu: sto sjevernije, IsuseKristeToNisuLjudiToSuRoboti. Very Happy

A sto se tice te razlike izmedju prakse i teorije. Ono o cemu sam ja govorio kao filozofiji zivota, to nije nesto sto covjek prihvati i onda ceka zivotna iskusenja i testira teoriju. To je zivot sam, dakle nema buducnosti, samo sadasnjost Question

Ali tvoja se životna filozofija mijenja kroz život, u skladu s iskustvom kroz koje prolaziš. Ona koju imaš sada jer ti je sada u životu tako-i-tako promijenit će se ako se tvoj život promijeni recimo za 180 stupnjeva (Lars, to je upside down ONCE lol!)

To nije čekanje da se teorija testira, nego ostavljanje otvorene mogućnosti da se jednom sa vlastitom životnom filozofijom uslijed životnih iskustava više nećeš slagati.

Ne znam ovo za sjevernjake, kako bi mi se svidjeli, ali ovako, sa strane gledano, fasciniraju me.... Kao Vulkanci, kod njih je sve tako logično Very Happy
Ali nisam rekla da me ne bi razočarali.

92Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:44 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

ahahaha, srolaj si jednu Very Happy

93Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:50 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):al je ne kazem da je to samo moje misljenje, pa sad je tupim po tome i forsiram da ga ti usvojis. nego pokusavam dokucit ako i sama priznas da je netko u pravu, ne prihvatis to nego i dalje postupis po svome i kazes da je i tvoj u pravu, mada znas da to ne drzi vodu... oke, pustimo eskima da se smrzne, pa kad se unesvijesti ga uneses na toplo... tongue

Je, al meni moje drži vodu. Tvoje mi je simpatično, mislim da isto drži vodu, ali mi ne paše. S obzirom da smatram da jednako dobro držimo vodu, onda je sve samo na izboru, što ti se više sviđa prihvatit Very Happy

94Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:55 pm

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

u prijevodu, tvrdoglava sam ko mazga Very Happy

95Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Fri Feb 05, 2010 11:57 pm

Aredhel

Aredhel
Zeleni pojas
Zeleni pojas

the magnificent one (citat):u prijevodu, tvrdoglava sam ko mazga Very Happy

I ti si, i ti si! tongue

Pojest ću te ko kanibal I love you

96Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Sat Feb 06, 2010 12:00 am

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

ajde, probaj, nitko te ne drzi Razz
ps. ja ne mogu bit mazga, al mogu bit magarac na kvadrat, i to magarac koji je u pravu tongue



the magnificent one: komentar modifikovan dana: Sat Feb 06, 2010 12:28 am; prepravljeno ukupno 1 puta

97Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Sat Feb 06, 2010 12:18 am

Miss Wiseass

Miss Wiseass
Plavi pojas
Plavi pojas

Luj XIV (citat):Vidis ja ponekad isto razmisljam logicno. Mogu reci da sam dosta upucen u znanost, jako puno. Imam neku opcu sliku svijeta, znanstvene paradigme.

I moram priznat da nama ljudima fale bogovi... bogovi ljubavi, bogovi prirode, bogovi srece, bogovi sretnog trenutka, svaki planinski potocic ima svoju nimfu, satiri trce po sumi, sve je cirkularno i u skladu sa prirodom, nasom majkom. Ekologija je nesto sto se podrazumijeva, zivot u skladu sa prirodom, istrazivanje svemira poput male djece. Znate to je samo ideja, zelim reci da fali maste ovome svijetu, ljepote, nekoga impulsa.

A ja sam SIGURAN da svi ljudi u sebi imaju tu bozansku iskru, koja je pokopana jadna brižna. Samo ceka svoje proljece.

Ja ne znam, al svoj zivot cu prozivjeti kao caroliju, magiju. Koliko god ja znao o svemiru, stari bogovi se u meni bude.

sunny


Hebemu, kako je ovo lijep post...

https://u-povjerenju.bosnianforum.com

98Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Sat Feb 06, 2010 12:49 am

Luj XIV

Luj XIV
Narančasti pojas
Narančasti pojas

Zamislimo sad dvije hipotetske situacije. Probajte iskoristiti mastu.

1. Osoba koja vjeruje u znanost

Vrlo je promjenjiva raspolozenja, razumije prirodu, shvaca kako stvari stoje i zgrazava se nad ludim postupcima ljudiju. Odusevljava se novim znanstvenim teorijama i zeli prikupiti sto vise znanja jer ju to usrecuje. Dakle ta osoba uci ne radi toga sto mora, nego zato sto zeli i uziva u tome. Vrlo cesto padne u egzistencijalnu krizu, sve odjednom izgubi smisao. Ljudi su okrutni, licemjeri, lažu, ubijaju se itd...

Ponekad se zapita: Pa cekaj malo? Ja ovdje imam toliko znanja nakupljenoga, teoretiziram, razumijem, shvacam... a neki ljudi gladuju? Pa kakvo je ovo mjesto. Ja stvarno vjerujem u znanstvenu sliku svijeta i vjerujem da stvari idu na bolje, da ce se to promjeniti, ali zasto vec nije? Pa znanost nam je omogucila sve mogu resourse. Znanost nam je i razbila sve nase stare predrasude, raskrinkala religije i praznovjera. Zasto su jos uvijek ratovi na Zemlji? Zasto uopce postoje drzave zaboga? Pa mi smo svi zemljani, nasa religija bi trebala biti da cinimo dobro, a drzava planet Zemlja. No dobro, Rim nije sagraden u jednome danu, bit ce bolje.

Ta osoba uvidi svoje slabosti, shvaca da ponekad previse burno reagira, da je previse emocionalna, da cak i uz svo znanje ovoga svijeta ne moze drzati kontrolu nad sobom i shvaca da se treba promjeniti. Ona i zna kakva bi trebala postati, stvori si jednu sliku u glavi i cvrsto odluci promjeniti se. Razum neka preuzme kontrolu nad tijelom, neka bude jahac kocije. No nikako to ne uspijeva, ne ide joj jednostavno. Drzi se toga tjedan dana, mozda mjesec, ali onda prestane. Vatra se ugasi...

Zasto se to dogada? Zasto osoba ne moze postati bolja, sretnija, ispunjenija iako to jako, jako zeli? Mozda se ponekad da zavarati, moj zivot je super. Kad smo se vec rodili na ovome planetu, nastali kao slucajne mutacije, iskoristimo to. Pozivimo ovaj zivot sto kvalitetnije. Nazalost ta osoba i shvaca da takva razmisljanja vode u teski hedonizam i materjalizam. No ona nije jedna od njih? Zasto? Vrlo jednostavno, jer ima vise znanja, bolje shvaca stvari i razumije da postoje ideje koje su iznad toga?

No isto ta osoba shvaca da vecina ljudi u ovome svijetu, u drustvu koje smo stvorili rijetko tko ima vremena istrazivati. Rijetko tko moze doci do znanja. Zaboga, pa jedva deset posto planeta ima nekakav uvid u nas sucev sustav, da ne govorimo galaksiju. Za sva znanja to vrijedi, kako se uopce posvetiti necemu kad je sustav 24/7 posao, spavanje, zadovoljavanje najprimitivnijih funkcija. Rijetko tko prepozna da postoje neke vise ideje od toga, i ta osoba se zahvaljuje znanosti sto ju je spasila.

No onda opet se postavlja pitanje, zasto se ne promjeni? Sto treba uciniti? Vrlo je jednostavno, takav jedan logican um (podrazumijeva se da osoba sa znanstvenom paradigmom svijeta barata nekom logikom i da joj je sustav vjerovanja koherentan, te kauzalno vezan) shvaca duboko, u dubini psihe da sve to nema smisla!

Cemu se uopce boriti da postanemo bolji? Za koga? Za sto? Sto je sveto? Sveti su nam prijatelji, roditelji, djeca? Pa dovraga jedino po cemu se nasa djeca razlikuju od susjedove je u genetskoj strukturi, pa cekaj malo jednom davno svi imamo istog evolucijskog pretka. Pa moja djeca nisu niti moja, pa svi ljudi smo braca medjusobno. Ne samo ljudi, pa i drva, svi smo nastali od istoga jednom. Pa zasto se ja jos uviejk ne mogu promjeniti? Pa zato jer nista nema smisla!

Ima li ljubav smisla? Ja uzivam u seksu, seks je predivan i ponekad osjetim nesto vise za voljenu osobu, ali hvala bogu ja znam da su to kretanja nasih neuromreza. Ne umanjuje si ta osoba ljubav, naprotiv, samo gleda realno. Ali svejedno postuje svoje osjecaje iako zna da su hrpa kemikalija, uziva u njima. No dobro zasto se jos uvijek ne moze promjeniti? Zasto ne moze postati bolja osoba?

I onda dolazi do spoznaje... Pa nije samo u meni problem, to sto se dogada u dubini moje psihe, taj mikrokozmos se zrcalno reflektira na makrokozmos, na nas svijet. Zasto ljudi ne mogu postati ljudi? Pa uz svu tu znanost i svo to sveto znanje mi smo jos najprimitivnija vrsta koja je krocila ovom planetom. Mi smo kozmicka sramota.

Zasto je to tako, pa da... zato jer se ta osoba jos uvijek nije pomirila sa time da nista nema smisla. Zasto se nije pomirilia sa time? E pa tu dolazi psihologija (ta osoba psihologiju prihvaca, jer je dio znanstvene paradigme), i ta psihologija joj govori da se jos mora suociti sa svojim nesvjesnim. Ne samo to, nego kaze da cijeli svijet ima problema sa svojim nesvjesnim, kada bi covjeka izolirali od drustva on bi poludio, jer bi svi demoni izasli van. I tako nas protagonist jos uvijek ne shvaca, iako se zavarava, da njegov zivot nema smisla! Niciji zivot nema smisla, nista nema smisla? Moze li itko ovome proturjeciti? Ne moze, jer moja znanost ce vas sve pobiti, kada dode do hladne logike i okrsaja nema pogovora.

I tako ta osoba nikada nece postati bolja... zato jer ne vjeruje u nista, jer nista ne postoji. Ne zavaravajmo se, vjera u npr: BOLJE SUTRA, VJERA U LJUDE itd itd, sta god vam padne napamet. To su predivne ideje, al opet nemaju smisla. Bolje sutra? Uciniti sviejt boljim mjestom? Od kad to nakupina molekula odlucuje? Fuck off.

Fali joj iskra zivota, covjecanstvu fali ljudskost. Fali joj masta, fali joj carolija, fali joj nada, ljepota, cast, hrabrost, vjera, mašta... SMISAO.

Mi smo to ubili, sto god itko rekao. Nema obrane. Dokaz: izadite na ulicu! otvorite novine! upalite televizor! pogledajte oko sebe!


Nemamo dovoljno razvijenu maštu da bismo shvatili što propuštamo.




Btw, sad sam ispao kao neki pobjesnjeli pop. napisao sam ovo tehnikom brainstorminga. Mislio sam i drugu verziju price napisati, suprotnost ovome, ali malo sam vec pretjerao.

What a Face

99Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Sat Feb 06, 2010 12:53 am

the magnificent one

the magnificent one
Narančasti pojas
Narančasti pojas

znas onu kad prolupam napisat cu knjigu? vataj se olovke Very Happy

100Filozofija zivota - Page 4 Empty Re: Filozofija zivota Sat Feb 06, 2010 1:11 am

Jaunting Head

Jaunting Head
Zeleni pojas
Zeleni pojas

E Vitas, prijatelju, ja sam čovjek znanosti. Za mene mistika je sve što je u našim glavama i ništa više Very Happy Ja sam svjestan da nema smisla, prihvačam da nema smisla i uživam u mojoj i vašoj besmislonosti. Svemir je ko avangarda, svemir je organizirani kaos Very Happy Sve što mistika, ja sam svjestan da je halucinacija, ali uživam u njoj

Mi bi da imamo neku višu smisao, ali nemamo ju. Mi smo nastali iz randomnessa, iako taj randomness ima sustav Very Happy Ja vidim šta bi mi sve lijepo i krasno mogli biti, ali nismo i ne sviđa mi se. Ali sviđam se ja sebi, uživam u sebi i onima koji mi pružaju nešto dodatno za uživanje, a svjestan se da moje uživanje ne znači da sam ja nešto više, nešto što ima zadanu svrhu Very Happy Svrha svega u svemiru je da se bude, i ja jesam, i dakle imam svrhu. Nije svemiru bitno kakav jesam ili dali sam ili ću ikada biti, ali sam tu, nastao sam zbog nekih spojenih reakcija.

Ful mi je teško se izraziti ali ugl moja bit je da ja vidim istu besmisao koju vidi Vitas, ali sam zadovoljan Very Happy Možda uvijek tražim više, ali dok tražim sam zadovoljan. Zadovoljan sam što želim tražiti i što nalazim i što je to proces koji će trajati dok ne umrem, iako moj život, moje traženje i moja smrt je toliko mala u svemiru, kao da ne postoji.

Ja biram biti zadovoljan u mojoj besmisli, i nema veze što moja zadovoljnost je sama u sebi bez smisla Very Happy

Možda se zavaravam, ko zna clown



Jaunting Head: komentar modifikovan dana: Sat Feb 06, 2010 2:07 am; prepravljeno ukupno 1 puta

http://www.last.fm/user/EinarOv567

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 4/7]

Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu